Який краще обрати генератор для дома

ЯКИЙ ГЕНЕРАТОР КРАЩЕ ВИБРАТИ ДЛЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

Статистика – це вперті і незаперечні цифри, і вони свідчать, що обсяг продажів генераторів в Україні постійно зростає, і не як-небудь, а в геометричній прогресії. Хто добре вчився в школі, розуміє, про що йде мова: в 2018 році генераторів продано в два рази більше, ніж в 2017. У 2019 – в два рази більше, ніж у попередньому. А за проміжними підсумками цього року, генератори вже стали безперечним хітом продажів і покрили обсяги минулого року майже вдвічі, але ж ще декілька місяців попереду, а пік продажів міні – електростанцій припадає саме на осінньо – зимовий період.
ЗМІ щосили кричать, що зростання продажів генераторів означає, що українці сильно налякані перебоями з електрикою і бояться відключення газу. Для нагріву води купуються бойлери, а для обігріву будинків – електричні нагрівачі. Тобто, електроенергії потрібно ще більше, а запас вугілля на українських ТЕС ніби як на нулю, а всі атомні електростанції на ремонті і профілактиці. Загалом, ой, як несолодко, єдиний правильний вихід – купити генератор HYUNDAI.

Бензинові генератори Дизельні генератори Інверторні генератори Зварювальні генератори

Все правильно. Єдине, з чим ми не згодні, це те, що розумними і практичними українськими покупцями, тобто вами, керує страх. Придбати генератор для резервного постачання або для постійної подачі електроенергії – це не страх, а серйозне і вдумливе рішення тверезо мислячої людини. Адже, відключення електроенергії навіть на пару годин змушує господарів відкласти побутові справи, в будинках з електричною плитою неможливо приготувати їжу, діти змушені готувати шкільні уроки при свічках або іншому слабкому додатковому освітленні. Загалом, псується весь домашній затишок. Якщо електрика пропадає на підприємстві, в робочих офісних приміщеннях, то справи йдуть ще гірше. Зупиняється виробництво, всі комп’ютерні операції перериваються, але ж це все трата великих грошей і зрив важливих угод.
При покупці часто виникає питання: Як вибрати генератор потрібної потужності і з необхідним функціоналом? Вибір генератора – складна наука. Але це, все ж, не китайська грамота, і кожен, хто розуміє, для чого йому потрібен агрегат, може освоїти кілька простих правил при виборі резервної електростанції. Ми підібрали для вас найважливіші з них.

ПОЧИНАЄМО З РОЗРАХУНКУ ЗАГАЛЬНОЇ ПОТУЖНОСТІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДІВ

Якщо відкинути в сторону бренди і різні функції, то вийде, що ціна безпосередньо залежить від його потужності. Чим потужніше, тим дорожче. Але ніколи не керуйтеся ціною, краще починайте вибір з розрахунку потрібної потужності. Якщо заощадити і вибрати з меншої потужності, то її може банально не вистачати. І електроприлади або просто не включаться, або виникне перевантаження і він почне «смикатися» і «захлинатися», а то і зовсім вийде з ладу. Це одна помилка, а друга – вибір дуже потужного генератора. У цьому випадку частина потужності не використовується, паливо спалюється, та й великі гроші витрачені даремно. Тому, насамперед починаємо розраховувати потрібну потужність. Для цього:

 • Перераховуємо на листку паперу всі електричні прилади в будинку, навпроти кожного напишіть його потужність в Ватах. Потужність кожного електричного приладу вказана на бирці або є в паспорті пристрою.
 • Поділяємо всі електроприлади на життєво важливі і ті, без яких можна тимчасово обійтися. Найнеобхідніші – це освітлення, холодильник, електроплита, взимку обігрівачі, пусковий блок газового котла. Насос для води, бойлер, комп’ютер – теж дуже важливі для комфорту в будинку. А ось пилососити, прасувати і прати від генератора, це вже межує з розкішшю.

 • Виділяємо для себе всю електротехніку, яка буде працювати постійно і одночасно. Сума її потужностей – це реально потрібна вам потужність. Також виділіть взаємозамінні електроприлади, тобто: можна вимкнути комп’ютер і дивитися телевізор, або погладити або випрати, не включаючи освітлення або електроплиту. Все це також підсумовуйте. Але це тільки грубий підрахунок.
 • Що таке коефіцієнт пускового струму. Важливий нюанс при виборі генератора – коефіцієнт пускового струму. Він часто вказується виробником безпосередньо на приладі або в техпаспорті і позначається cos φ («косинус фі»). Суть його в тому, що для запуску приладу потрібно дещо більшу потужність, ніж для його роботи. Тому потужність кожної обраної одиниці електричної техніки, потрібно помножити ще й на цей коефіцієнт. Вийде більше число. Але це відноситься не до всіх електроприладів. Якщо струм потрібен пристрою тільки для його нагрівання, то його cos φ дорівнює 1 або трохи більше. Він не важливий при розрахунку потужності. До такої техніки відносяться лампочки, обігрівачі, праски, бойлери, чайники, електроплити. Але якщо електрика виконує інші функції (змушує щось крутитися, рухатися або запускає складні схеми), то «косинус фі» може бути 2 або 3. У зварювальному апараті, наприклад, 4. Такий коефіцієнт обов’язково потрібно помножити на потужність приладу, щоб отримати число потрібної пускової потужності. Наприклад, пилосос має коефіцієнт пускового струму 1,5. Якщо потужність пилососа 2 кВт, то для запуску йому потрібно: 1,5х2=3кВт. Якщо ви залишили для пилососа 2 кВт потужності, то він просто не включиться, адже для запуску йому потрібно 3 кВт.

Таблиця пускових струмів побутових приладів

Найменування

Потужність номінальна (Вт)

Коефіцієнт пускового струму

Потужність пускова (Вт)

Побутова техніка

Мікрохвильова піч

800

2

1600

Холодильник

700

3,5

2450

Пилосос

1800

2,5

4500

Пральна машина

2000

1

2000

Кондиціонер

1000

3,5

3500

Електроінструмент

Дриль

800

1,2

960

Перфоратор

1300

1,2

1560

Циркулярна пила

1100

1,3

1430

Рубанок

800

1,3

1040

КШМ (болгарка)

2200

1,3

2860

СШМ

1000

1,2

1200

Інші споживачі

Свердловинний насос

1000

3-5

5000

Бетономішалка

1000

3,5

3500

 • Не забуваємо про запас потужності. Для нормальної роботи генератора, без перевантаження, потрібно створити ще “потужність про запас”. Для цього, до отриманої суми потужностей додайте 20%. Такий запас вбереже від поломок і буде рятівним і в тому випадку, коли ви купите якесь нове електрообладнання. Для стаціонарних електростанцій краще додавати цілих 30%, адже їх робота не буде перериватися.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ КЛАСИ ПОТУЖНОСТІ ГЕНЕРАТОРІВ

Генератори 3 кВтГенератори 5 кВт   Генератори 8 кВтГенератори 10 кВт

Якщо ви вирахували потрібну потужність, але в чомусь сумніваєтеся, або цифра вийшла незрозумілою і «зашкалює», то уважно почитайте наші орієнтування по потужності. Ми виділили для вас класи – яка потужність генератора потрібна в окремому випадку:

 

 • Генератори до 3 кВт – це побутові відмінно справляються з освітленням дачі або невеликого будинку. Потужності вистачає і на роботу холодильника, і невеликого насоса для води.
 • Генератори до 5 кВт – такі теж побутові, але їх варто купити, якщо ви бажаєте комфорту в будинку, включивши телевізор і комп’ютер, який необхідний для роботи або для заняття дітей. 5 кВт потужності дадуть можливість приготувати їжу на електроплиті.
 • Генератори до 8 кВт – зазначеної потужності потрібно для забезпечення електроенергією великого будинку, в якому є і електричний обігрів, і бойлер для води, і кондиціонер, і насос, що качає воду. Ви зможете час від часу включати різні електроприлади , типу пилососа. Така електростанція живить не тільки будинок, вона прийнятна і для установи, офісу або середніх розмірів магазину.
 • Генератори від 10 кВт – це електростанції професійного класу. Їх купують для підприємств, великих цехів, майстерень. Загалом, для бізнесу, оскільки тут вже буде живити все, включаючи сигналізацію або морозилки у великому супермаркеті.

ГЕНЕРАТОР 220, 380 або 220/380 ВОЛЬТ

Електрогенератори діляться на однофазні, трифазні і універсальні.

Однофазні електростанції – безумовно краще вибирати для будинку або для дачі, адже в побуті практично не буває трифазних приладів.

Трифазні генератори мають на панелі дві розетки – одну однофазну 220В / 16А і одну трифазну 380В / 16А, тобто вони можуть забезпечити електрикою будь-яких споживачів струму.

Універсальні станції забезпечують живленням не тільки 1-фазних споживачів (побутові прилади, будівельні інструменти), а й 3-фазні прилади та обладнання. Такий прилад більш функціональний, ніж два попередніх, він забезпечує максимальний комфорт для користувача, маючи можливість працювати як на одній, так і на трьох фазах.

Але взяти трифазний генератор для будинку, буде помилкою, адже у нього є свої особливості роботи:

 • Як розподіляється потужність. У трифазної електростанції на кожній фазі видається рівно третину від загальної потужності. Тобто, якщо номінальна потужність становить 6 кВт, то від такого генератора не буде працювати однофазний прилад з такою потужністю. Ви зможете підключити тільки двокіловатний однофазовий електроприлад. І навіть цілих три – кожному по 2 кВт. Крім того, в трифазному генераторі важливим моментом є «перекіс» навантаження. Це означає, що кожна фаза не повинна перевищувати більше 25% потужності по відношенню до решти фаз.
 • Найпоширеніша помилка. Нераціонально, коли люди в будинок з однофазними електроприладами купують трифазний генератор. Це помилково навіть в разі, якщо проводка буде розведена правильно і без перекосів навантаження. Від того ж генератора 6 кВт ви живите один 1-фазний електроприлад в 2 кВт, а при цьому він буде працювати на всю свою потужність 6 кВт і споживати паливо по максимуму. Краще взяти однофазний на 6 кВт, він буде споживати палива набагато менше, і ціна його нижче.
 • Нюанси при підключенні ATS. Якщо в будинку є трифазові споживачі струму, тоді є резон вибрати трифазну електростанцію, але важливо знати нюанси при підключенні ATS – автоматичного введення резерву. Більш складна схема в разі, коли до Вашого будинку підведені три фази електроживлення. При цьому всі споживачі струму знаходяться на напрузі 220В, а три лінії розведені по різних частинах вашого будинку. Тут можливо два шляхи вирішення:
  1. Можна використовувати трифазну електростанцію і трифазну автоматику. Кожну лінію живлення потрібно добре розрахувати і прокласти заново з урахуванням «перекосу» фаз, тобто різниця в навантаженні не повинна бути більше 25%. Але це складний процес.
  2. Інший варіант – технічно більш простий і доступний. Він передбачає використання однофазної електростанції і трифазної автоматики. АВР виробляє постійний контроль за кожною лінією електроживлення. Якщо на одній пропадає струм, автоматика перемкне все сумарне навантаження на генератор. Якщо всі споживачі в будинку однофазні, то всі три фази з’єднуються між автоматичним введенням резерву і генератором, і він живить всі три лінії одночасно. відразу. Ця схема дозволяє не проводити лінії електропроводки заново і не переживати про перекос і навантаження, але вона прийнятна тільки при відсутності в будинку приладів на 380В.

  ПАЛИВО: БЕНЗИН, ДИЗЕЛЬ АБО ГАЗ

  Бензинові генератори HYUNDAI призначені для приватного будинку або дачі. Вони дуже добре зарекомендували себе в якості резерву – при тимчасових вимкненнях електрики в мережі. Переваги бензинових електростанцій – компактні габарити, знижений шум, невелика вага і цілком прийнятна для більшості покупців ціна. Для будинку беруть бензогенератор потужністю 3 – 5 кВт, а для підприємств, магазинів, офісів і торгових точок вибирають потужність до 7 кВт або навіть до 11 кВт.

  Дизельні генератори HYUNDAI призначені для посилених навантажень, вони завжди оснащуються надійним і витривалим мотором, у якого моторесурс в 2-3 рази вище, ніж у бензинового. Їх призначення – часте і тривале використання. Виходячи з цього, зрозуміло, що купувати дизельні генератори для будинку немає сенсу. А ось для місць, де відсутні електричні мережі, вибрати дизельний буде відмінним вибором. У нього збільшено час безперервної роботи, яке досягає до 10 годин без заправки. Тобто, пристрій може працювати більше, ніж зміну на будівництві, при ремонті або монтажі.

  Гібридні генератори HYUNDAI – вибір економних і думаючих покупців. Гібридні пристрої працюють на двох видах палива: це може бути або газ або бензин (поперемінно). Для перемикання з бензину на газ використовується вбудований газовий модуль. Перевага двопаливних – подвійна економія: на ціні палива і на його кількості. Такий універсальний генератор при роботі на газу використовує палива в два рази менше, а до того ж, балонний газ коштує дешевше, ніж бензин. Дуже важливо, що заводські генератори газ / бензин – безпечні в експлуатації, а якість струму залишається високою на будь-якому паливі. Час безперебійної роботи на одному балоні може становити близько 20 годин, але в більшості випадків газобензинові агрегати використовують в якості резерву, а не постійного джерела електрики.

  ЩО ТАКЕ ІНВЕРТОРНИЙ ГЕНЕРАТОР І ЧИ ВАРТО ЙОГО КУПУВАТИ

  Інверторні генератори HYUNDAI – це найсучасніша технологія, мікропроцесорну інверторну плату часто називають технологією майбутнього, адже недалеко той час, коли вона повністю витіснить звичайні генератори. Величезний плюс інвертора – це видача «чистої» напруги, без перепадів і стрибків, відхилення можливі до 2,5%. Такі показники стають реальними, завдяки інверторної технології: перетворювача струму разом з регулятором. Змінний струм перетворюється в постійний, і його характеристики вирівнюються, а потім він знову стає змінним, але вже з ідеальною синусоїдою на виході. Цифрові технології задіють так звані “ланцюги зворотного зв’язку” і постійно контролюють якість струму в точці виходу.

  Інверторний генератор володіє ще багатьма перевагами перед звичайним:

  • Невелика вага
  • Компактність розмірів
  • Економія бензину (більше 40% в порівнянні зі звичайним генератором)
  • Тиха робота
  • Мало вихлопів бензину
  • Високий ступінь захисту від пилу і вологи, завдяки сучасному корпусу

  Ідеально чистий струм дуже важливий для живлення різних електронних приладів: комп’ютерна техніка, медичне обладнання. Тому інвертор рекомендується для використання в офісах, на фірмах, в клініках. Вибрати інверторний генератор для будинку – теж правильне рішення, адже чутливий блок запуску газового котла вилітає миттєво, якщо напруга дає стрибок. Також при інверторі добре працюють холодильники та інша побутова техніка. А для квартири в багатоповерховому будинку, інвертор – це єдиний вихід. Його можна встановити на балконі або лоджії, зробивши вивід газів через патрубок, і ваші найближчі сусіди не почують ніякого стороннього шуму. Малі габарити і вага роблять інвертор ідеальним для туризму – на пікніках, в походах.
  Вартість інверторного генератора досить висока, він дорожче звичайного бензинового генератора такої ж потужності в 2-2, 5 рази, але інвертор коштує цих грошей, а при високих показниках економії палива дуже швидко себе окупає. До того ж, підключивши інвертор, ви можете не хвилюватися за цілісність і збереження дорогої електроніки.

  ЗАПУСК ГЕНЕРАТОРА: РУЧНИЙ, ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТАРТЕР, ДИСТАНЦІЙНИЙ АБО АВТОМАТИКА

  Ручний стартер – найпростіший тип запуску. Двигун заводиться витягуванням на себе спеціального троса. Цей тип запуску нескладний, але він прийнятний тільки для невеликих і неважких – побутового класу. Щоб завести більш потужний генератор, потрібно докласти певних фізичних зусиль, до того ж, при низькій температурі повітря масло загусає, і «просмикнути» запуск дуже важко або навіть неможливо.

  Електростарт. Щоб уникнути перерахованих вище проблем, якісні потужні агрегати оснащуються ще одним видом запуску – електростартером. При ньому електрогенератор включається поворотом ключа в електронному замку запалювання. Це дуже просто і легко, і дозволяє швидко завести електростанцію в разі відключення мережі. Електростартер працює на вбудованому акумуляторі 12В і не відмовляє навіть в мороз. Можна вибрати агрегат з електростартом, а можна самому вбудувати в генератор блок електрозапуску, що складається з акумуляторної батареї і електричного стартера.

  Дистанційний запуск. Дуже зручний запуск електрогенератора – з дистанційного пульта. У такого пульта є антена, він налаштований на електростартер. Електростанцію можна включити віддалено, не наближаючись до неї і не виходячи з дому.

  Генератор з функцією ATS – це відмінне рішення для магазинів з морозилками і холодильниками, а також для будинку. Він підключений до мережі, і електронний блок автоматики дає сигнал про те, що електрика в мережі відсутня, а потім самостійно запускає генератор. Найкраще вибрати з автоматикою, яка спрацьовує на включення і на відключення, коли електричний струм знову з’являється в мережі. Такі генератори економлять паливо, Ваш час і, що найголовніше – дозволяють уникнути перебоїв живлення.

  КОРПУС: ВІДКРИТА РАМА АБО ШУМОЗАХИСНИЙ КОЖУХ


  Відкрита конструкція передбачає розміщення альтернатора і двигуна всередині міцної металевої рами. Рама виконується з труб круглого перетину і виконує кілька функцій:

  • захист від ударів і пошкоджень;
  • стійкість при роботі і установці;
  • зручне перенесення (або перевезення, якщо на рамі є колеса);
  • гасіння вібрації.

  Перевага електрогенератора з відкритим корпусом – швидке охолодження, тому відкриті електростанції застосовують для тривалих інтенсивних навантажень, де можливий перегрів.
  Генератори закритого типу виконані в шумозахисному кожусі, який також служить захистом від пошкоджень при ударі. Корпус добре захищає від пилу і вологи. Щоб уникнути перегріву, встановлюють посилену систему охолодження. Це особливо важливо в професійних дизельних генераторах, адже вони повинні добре переносити навантаження і працювати 8-10 годин без перерви.

  ЯКИЙ АЛЬТЕРНАТОР КРАЩЕ

  Альтернатор в генераторі буває синхронного або асинхронного типу.

  1. Асинхронний (безщітковий) – простіший тип, в ньому немає обмотки на роторі і немає вугільних щіток. Він легкий за вагою, дешевий за ціною, але стабільна напруга і якісний струм – не його коник, тому такий альтернатор не підходить для живлення чутливої техніки. Безщітковий генератор необхідний для зварювальних робіт, оскільки він стійкий коротким замиканням. Також він актуальний при будівельних і монтажних роботах, так як має високий ступінь захисту від пилу, бруду і вологи.
  2. Синхронний (щітковий) складний за будовою, оснащений мідною обмоткою і вугільними щітками, які періодично потрібно міняти. Ціна синхронного альтернатора вище, він важче і погано переносить пилові приміщення, зате більш якісний струм і стабільну напругу.

  Краща для роботи обмотка альтернатора – мідна. У неї висока провідність (майже в 2 рази вище, ніж у алюмінію) і підвищена стійкість до перегріву. Тому ресурс роботи альтернатора з мідною обмоткою значно більше. Алюмінієва обмотка зустрічається в дешевих генераторах низької якості. Алюміній сильно нагрівається, що негативно впливає на вихідну потужність і якість струму.

  НЕ ВАРТО ЗАБУВАТИ ПРО СТАБІЛЬНІСТЬ НАПРУГИ

  Наявність функції стабілізації – велика перевага. Ця функція називається AVR, саме вона відповідає за рівну і стабільну напруга на виході. Система автоматичного вирівнювання напруги необхідна для сучасної електроніки: комп’ютерного обладнання або пускового блоку газового котла, адже для них згубні скачки напруги. Генератори з функцією AVR слід вибирати в разі наявності чутливих побутових приладів та електронної техніки.

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА СИЛОВА РОЗЕТКА НА ГЕНЕРАТОРІ

  На передній панелі генераторів розміщені розетки для підключення. У стандартному виконанні, це однофазна розетка на 220 В/16А (в однофазному) і дві розетки в трифазному: одна для живлення однофазних приладів і одна для підключення трифазного обладнання. У професійних моделях потужністю вище 5 кВт, є ще одна розетка, іменована силовим виходом. Сила струму у неї становить 32А. Силовий вихід дає можливість зняти всю потужність (5кВт і вище) з однієї розетки, що вкрай важливо, коли потрібно живити дуже потужне електричне обладнання.

  ЛІЧИЛЬНИК МОТОГОДИН І БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ДИСПЛЕЙ

  При покупці генератора, завжди звертайте увагу, які показники виведені у нього на дисплей. Ви повинні бачити і контролювати напругу в вольтах, силу струму в амперах, і частоту в герцах. Якісні та продумані генератори оснащені ще й лічильником мотогодин. Його показники також виведені на передню панель. Контролюючи відпрацьовані мотогодини, ви зможете вчасно провести технічне обслуговування двигуна (поміняти масло, щітки і т. д.)

  Для повного і постійного контролю за параметрами видаваємої електроенергії, слід придбати генератор з багатофункціональним дисплеєм. Якісний дисплей працює по LED-технології, він завжди висвічує реальні показники, їх добре видно навіть в нічний час.

  ПІДІГРІВ ДВИГУНА

  Функція підігріву двигуна працює від акумуляторної батареї. Охолоджуюча рідина прогрівається, і забезпечує підтримку стабільної температури непрацюючого двигуна, що дасть можливість запустити його без проблем. Як правило, система підігріву встановлюється саме на дизельні генератори, тому що дизельний двигун дуже важко завести взимку, в мороз. Якщо електрогенератор стоїть в закритому підсобному приміщенні з плюсовою температурою, то це відсутність підігріву не критично, але все-таки важливо. А ось в разі, якщо дизельний генератор працює і зберігається на відкритому просторі, то ми даємо сто відсотків гарантії, що він буде погано і важко заводитися. Іноді запуск взагалі не відбувається, і Ви отримуєте марну техніку. Для таких умовах роботи краще вибрати генератор з підігрівом двигуна – краще рішення.

  НАДІЙНІСТЬ І СТАБІЛЬНІСТЬ БРЕНДУ

  При підборі не можна випускати з уваги ще один важливий нюанс. Це компанія – виробник. Відгуки покупців в мережі свідчать, що краще купувати генератор від стабільних і надійних брендів. Це компанії, що поставляють свої генератори в Україну протягом десятиліть, у таких брендів хороша репутація, вони мають безліч точок сервісного обслуговування у всіх великих містах нашої країни. Це означає, що:

  • При гарантійному ремонті є куди звернутися.
  • Ремонт і обслуговування проводиться якісно і в короткий час.
  • Завжди є необхідні комплектуючі в наявності.

  Якщо ви повелися на дешеву ціну генератора і не звернули увагу на бренд, ви цілком можете стати жертвою недобросовісного виробника, так званої компанії-одноденки. Ця компанія продасть свої вироби і зникне з ринку, і ваш гарантійний талон нікому буде пред’явити. Але це ще півбіди, настане момент, коли ви вже готові заплатити свої власні гроші за ремонт, але виявляється, що запчастин до нього ніде немає, і надходження їх не передбачається. Нещодавно куплений генератор стає купою металобрухту. Щоб не потрапити в халепу, слід вибирати і купувати від перевірених брендів, в надійних торгових точках. Одним з самих надійних виробників на ринку України є компанія HYUNDAI. Вона має велику дилерську мережу і сервісні центри майже у всіх обласних центрах України.