Як вибрати висоторіз?

ЯК ВИБРАТИ ВИСОТОРІЗ?

Вибираючи будь-яку техніку, ми, в основному, задаємо два питання:

– Як довго вона буде служити?

– Наскільки продуктивно буде працювати?

Догляд за присадибною ділянкою включає в себе безліч операцій, серед яких знаходиться обрізка дерев від зайвих сучків, надання особливої форми кронам плодових дерев, а також формування зовнішнього вигляду чагарників і зеленої огорожі. Догляд за зеленими насадженнями це не тільки приємний естетичний вигляд, що радує око, але і створення правильної циркуляції внутрішніх процесів дерев і кущів.

Висоторіз – проста конструкція з тримача, двигуна і пилки допоможе садівникові любителю або професіоналу декоратору впоратися з обрізанням гілок на великій висоті без залучення підручних засобів. Погодьтеся, працювати стоячи на твердій землі куди зручніше, ніж на хитких сходах.

БЕНЗИНОВИЙ АБО ЕЛЕКТРИЧНИЙ МОТОР

Електричні висоторізи мають ряд важливих переваг. Прилад готовий до роботи, як тільки оператор включить його в мережеву розетку. Для роботи апарату необхідно тільки наявність стаціонарного енергопостачання. Електричний привід не створює шуму, чим привабливий для любителів тиші і комфорту. Двигун не виділяє токсичних викидів, чим проявляється турбота про природу і здоров’я людини. Гранично просте управління і невелика вага, а також відсутність технічного обслуговування є незаперечними перевагами для жінок і людей, мало обізнаних в технічних тонкощах. Слід врахувати, що межі робочого простору дещо обмежені мережевим кабелем. Зате, підключення подовжувача легко справляється з цією проблемою. Ріжуча гарнітура прекрасно впорається з побутовими потребами невеликого саду. В електричному інструменті двигун знаходиться близько ріжучої частини. Прямий привід забезпечує більше ККД і високий крутний момент. Південнокорейська компанія HYUNDAI презентує новий електричний висоторіз HYUNDAI HPSE 750R на ринку України.

Бензиновий висото різ – це в рази збільшена потужність, а значить і продуктивність. Такі інструменти обладнані, як правило, професійними насадками, які здатні виконувати особливо складні операції, розраховані на тривалі роботи по кілька годин на день. Двигун внутрішнього згоряння приводить в рух ріжучий інструмент, тому користувач може як завгодно далеко, віддалятися від будинку. Заправку агрегату можна проводити прямо на робочому місці. Такі апарати часто використовуються комунальними службами, де цінується швидкість і автономність. Збільшений моторесурс – додаткова перевага бензинового інструменту. У бензинових моделях двигун знаходиться внизу інструменту, а вал проходить всередині штанги. Такі апарати пропонуються в двох варіантах штанги розбірної і цілісної. Розбірна штанга, звичайно ж, привабливіше для перевезення, так як не вимагає багато місця.

ПОТУЖНІСТЬ ДВИГУНА

Від потужності двигуна безпосередньо залежить тривалість робочої експлуатації приладу і його продуктивність. Чим більше потужність, тим більшого діаметру гілки, здатний зрізати висоторіз. Потужності двигуна від 0,7 до 1 кВт цілком достатньо для періодичних робіт на дачній ділянці. Причому інструмент здатний зрізати гілки до 2 см в діаметрі. Потужним двигуном більше 1 кВт обладнані бензинові висоторізи, для яких продуктивність важлива, перш за все. Такі моделі мають тривалий робочий ресурс, більше тисячі мотогодин.

КРОК ЛАНЦЮГА І ДОВЖИНА ШИНИ

Різна довжина шини від 20 до 50 см вибирається з міркувань, для яких цілей купується інструмент. Чи треба оператору закладатися на велику довжину шини, чи стане в нагоді йому подібний варіант агрегату. Для невеликого саду і невисоких дерев цілком достатньо довжини шини від 20 до 25 см. Наврядчи оператору знадобиться більш довга конструкція. Для роботи у великих парках з буйною рослинністю вибираються довші ріжучі блоки, які забезпечать високу продуктивність роботи і максимально швидке виконання операцій.

На нерухому шину одягається ланцюг, за аналогією з ланцюговими пилами. Компактна ріжуча частина допоможе користувачеві дістатися до самих густих заростей. Найвідоміший американський виробник Oregon пропонує шини різної довжини зі стандартним кроком ланцюга 0,325 дюйма або з кроком 0,404 дюйма, що відповідає інструментам аматорського і професійного класів. Від кроку ланцюга залежать складність і якість виконання операцій. Великим кроком оснащені апарати професійного рівня, які впораються з вологою деревиною і товстими сучками.

ТЕЛЕСКОПІЧНА АБО НЕ РОЗСУВНА ШТАНГА

Висувні штанги побутових приладів в зібраному положенні мають довжину близько 170 см, за рахунок висувного механізму можуть досягати 240-280 см. У професійних інструментів висувна штанга збільшує більш ніж 450 см. в довжину. Телескопічна штанга допоможе оператору дістатися до найвищих гілок, не встановлюючи розсувні сходи. Використання висоторіза без телескопічної штанги перетворює його в звичайну пилу. Не розсувна штанга довжиною до 2 м. призначена для обрізки низькорослих дерев і чагарнику середньої висоти. Прогумовані вставки штанги не дають інструменту ковзати під час роботи, забезпечують міцний і надійний захват для рук.

НАТЯГ ЛАНЦЮГА: БЕЗКЛЮЧОВИЙ АБО ЗА ДОПОМОГОЮ ІНСТРУМЕНТІВ

Легкий натяг ланцюга без застосування спеціальних інструментів допоможе користувачеві швидко впоратися з підтяжкою ланцюга на робочому місці. Для цього існує спеціальний механізм. Для натягу пили за допомогою інструментів, необхідно зняти запобіжну кришку, що закриває кріплення шини. Сам процес натягу займає всього кілька хвилин. Від своєчасної і правильної натяжки ланцюга залежить термін її служби.

РЕГУЛЮВАННЯ КУТА НАКЛОНУ РІЖУЧОЇ ЧАСТИНИ

Від якості заточування ріжучого полотна залежить якість зрізу, його акуратність. Гостре полотно допоможе впоратися з роботою в два рази швидше. Для зручності оператора призначена регулювання кута нахилу від 0 до 90°. Така настройка допоможе користувачеві впоратися і підлаштуватися під гілки, що знаходяться на різній висоті. Надійні фіксатори допомагають користувачеві закріпити будь-яке з обраних положень. Є моделі, в яких регулювання обмежена кутом до 90° або взагалі без регулювання. Їх продуктивність також на висоті, ось тільки користувачеві доведеться більш гнучко підходити до вирішення поставлених завдань.

ЗМАЩЕННЯ ЛАНЦЮГА

Особлива перевага – це автоматична змащення ланцюга. Залежно від навантаження на ріжучу частину, мастило подається в різних пропорціях. Якщо навантаження велика, то і виділення мастила йде в більшому розмірі. На холостому ходу подача мастила зовсім припиняється. Від постійного змащення залежить тривалість і стабільність роботи ручного інструменту, а також плавність і швидкість ходу ланцюга. Досить великий бак для масла близько 1 л дозволить користувачеві працювати кілька годин. Відсутність автоматичного змащення зажадає від користувача періодичних зупинок для того, щоб остудити шину.

Роблячи висновок, ми рекомендуємо купити висоторіз HYUNDAI HPSE 750R з електричним двигуном, який відповідає всім основним потребам для якісного використання у побутових умовах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *