Як правильно вибрати газонокосарку для будинку

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ГАЗОНОКОСАРКУ ДЛЯ БУДИНКУ?

Стрімко наступаюча весна обрадувала плюсовими температурами вже на при кінці лютого і зробила актуальними покупками сезону різну аграрну техніку. Любителям доглянутих і красивих ландшафтів на власних дачних ділянках теж пора подумати про покупку різноманітних технічних новинок, які кожного року представляє Південнокорейська компанія HYUNDAI.

Серед важливих і дійсно потрібних інструментів для дачі почесне місце займають колісні газонокосарки. Щоб підтримувати зелений килим газону свіжим і здоровим, можна, звичайно, попрацювати і тримером. Але якщо площа вашої зеленої ділянки – велика, горбиста, а травичка повинна радувати око одним своїм виглядом, однозначно, газонокосарка – незамінна річ.

ОСНОВНІ ТИПИ ГАЗОНОКОСАРОК

Незважаючи на те, що основна функція газонокосарки всього одна – стригти траву на газоні, світ їх широкий і різноманітний. Якщо починати з найпростіших, то самі елементарні – механічні газонокосарки. У них немає двигуна, система зрізання трави нескладна: циліндр з ножами приводиться в рух за рахунок обертання коліс. Вони дуже дешеві, чисті екологічно, не шумлять і не вібрують. Недолік – важке управління, низька продуктивність, складне регулювання. Загалом, вони годяться лише для невеликих газонів.

Виходячи з цього, провідний світовий бренд агротехніки HYUNDAI оснащує свої газонокосарки двигунами – електричними або бензиновими. Від потужності двигуна безпосередньо залежить продуктивність і якість роботи газонокосарки: довга і мокра трава, жорсткий високий бур’ян вимагають збільшеної потужності мотора.

Двигун приводить в рух ріжучу систему: циліндр або ротор. Циліндрична система діє на зрізні ножиці – красиво, смугами вистригає газон, декоруючи його. Роторні косарки – простіше: гострий ніж крутиться паралельно землі. Вони стрижуть не так красиво але, найчастіше, більш продуктивні, легко справляються з мокрою травою.

Найскладніші по конструкції – самохідні газонокосарки, у них є привід на колеса, трансмісія передбачає кілька перемикань швидкостей, що дає повну свободу маневрів при поворотах, розворотах, при роботі на ухильних і горбистих ділянках. Такі машини, як правило, дуже важкі, але продуктивність у них – найвища.

РОБОТА НА ЕЛЕКТРИЦІ

Електричні косарки – менш дорогі, легкі і дуже зручні. За ціною вони наближаються до тримерів. Але на відміну від них оснащені гострими ножами, колесами і травозбірниками. Потужність електрокосарок знаходиться в номіналі від 1100 до 1800 Вт. Вони можуть добре захоплювати і зрізати траву від 20 см і вище. Якщо кінці ріжучого ножа добре заточити і рухатися повільно, то така косарка візьме і переріс бур’ян – до 75 сантиметрів висоти. Електрокосарками зручно обкошувати клумби, оскільки ширина косіння у них від 30 до 46 см.

Електричні Газонокосарки HYUNDAI працюють тихо, не напружуючи сусідів ревом двигуна, прості в експлуатації і обслуговуванні, не засмічують повітря вихлопами СО2. Але потужність електродвигуна в кілька разів нижче бензинового, що позначається на продуктивності газонокосарки. Ну і, звичайно ж, прив’язка до електромережі і обмеженість руху мережевим шнуром кілька затьмарюють їх гідності.

РОБОТА НА БЕНЗИНІ

Бензинові газонокосарки HYUNDAI продукують потужність від 3,5 к.с. до 5,15 к.с., тому при покупці бензинового агрегату, потрібно визначитися з розмірами ділянки, щоб продуктивність відповідала площі, а ціна – вашому бюджету. Бензинові косарки дорожче електричних. Також в мінуси їм зараховують шум двигуна, важка вага, вихлопи продуктів горіння. Зрозуміло, що двигун внутрішнього згоряння для продовження моторесурсу вимагає якісного обслуговування: заміни масла, свічок, наповнення паливного бака. Але мобільність бензинових косарок, їх повна автономність і необмежений радіус дії покриває всі незручності. Крім того, бензинові газонокосарки завжди мають травозбірник побільше – до 70 л, що дозволяє косити габаритні площі, роблячи перерви рідше. Ширина косіння у них також збільшена: від 32 см до 55 см.

КУДИ ДІВАЄТЬСЯ СКОШЕНА ТРАВА

При скошуванні трави газонокосарки, незалежно від типу двигуна, можуть виконувати три функції:

  • Викидати скошену траву на сторону. Найчастіше застосовується для мокрої і дуже високої трави.
  • Збирати траву в травозбірник, який буває пластиковий і м’який.
  • Мульчувати. При мульчуванні ножі не тільки зрізають траву, а ще рубають її по кілька разів, перетворюючи в дрібну зелену «кашу» – мульчу. Процес відбувається через те, що потужний потік повітря піднімає зрізані стебла в повітря.

Більш дорогі газонокосарки HYUNDAI виконують всі три функції. Крім того, майже всі косарки оснащені додатковими функціями: легкий запуск, регулювання висоти косіння не шляхом підняття коліс, а важелем на центральному пульті, можливістю вибору потрібної швидкості перемиканням передач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *