Основні параметри при виборі снігоприбирача

ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ПРИ ВИБОРІ СНІГОПРИБИРАЧА

Вибираючи техніку для прибирання снігу на дачі або приватному будинку варто звернути увагу на кілька основних характеристик, які спростять і допоможуть правильно вибрати снігоприбирач. Для початку дізнайтеся потужність агрегату, ширину обробки і ще кілька параметрів і ви ніколи не пошкодуєте про свій вибір. У цій статті ми максимально розкрили тему як вибрати снігоприбирач, після прочитання ви чітко будете розуміти, який апарат вам потрібен!

ТИП ДВИГУНА

Снігоприбирачі HYUNDAI оснащені або електричним, або бензиновим двигуном. Головним достоїнством електричного двигуна є його готовність до роботи, як тільки оператор включає його в мережу. Але тут є і недоліки. По-перше, обов’язкова умова наявності живлення в мережі. Правда, машину можна підключити до альтернативного джерела живлення. Наприклад, до генератора змінного струму. По-друге, Довжина мережевого кабелю істотно обмежує простір. Теж не біда, якісний подовжувач легко вирішує це питання.

За рахунок компактного двигуна, такі пристрої мають малу вагу і скромні габарити, а значить, ними можуть з успіхом управляти жінки і літні люди. Тим більше, що управління електричними машинами не вимагає спеціального навчання і особливих технічних знань. Невеликі апарати займуть трохи простору під час зберігання. Електричний двигун оцінюється як вельми економічний, хоча і володіє меншою потужністю в порівнянні з бензиновим аналогом. Відсутність шкідливих викидів і низький рівень шуму – очевидні переваги для тих, хто любить комфорт і піклується про навколишнє середовище. Слід зазначити відсутність технічного обслуговування. Немає необхідності в покупці палива і масла, заміні фільтрів. Електричні снігоприбирачі вибирають для невеликих територій, їх основне завдання – прибирати пухкий сніг або тільки що випавший.

Бензиновим двигуном оснащені продуктивні машини, здатні зчищати злежаний сніг, який вже встиг утрамбуватися і покритися крижаною кіркою. Потужні двигуни призначені для роботи на великих ділянках по кілька годин. Високопродуктивні пристрої вимагають особливої уваги від оператора. Їх необхідно заправляти, стежити за рівнем масла і чистотою фільтра. Необхідне технічне обслуговування з лишком перекривається результатами їх роботи.

ПОТУЖНІСТЬ

Вибір снігоприбирача починається з важливого параметра – потужності двигуна. Потужність бензинових моторів вимірюється в кінських силах (к.с.), а потужність електричних снігоприбирачів у ватах (Вт), чим більше цей показник, тим більшою продуктивністю володіє техніка. Від кінських сил залежить також робочий експлуатаційний період, що важливо для споживача, тобто, на яку кількість робочих годин розрахований мотор. Ще один показник відповідності. Це чим вище потужність, тим більше витрата бензину і масла, а значить збільшуються витрати на обслуговування.

Одна з характеристик залежності від потужності – це рівень шуму. У потужних машин він на порядок вище, а значить, любителям комфортної роботи це теж варто враховувати.

Тому доцільно визначитися з необхідною потужністю. Для прибирання невеликого майданчика, доріжок і сходинок підійде HYUNDAI S 5556 з потужністю в 5,5 к.с., вельми економний варіант. Компактні агрегати з малою вагою і невеликими габаритами. Легко транспортуються і обслуговуються. Здатні прибирати пухкий і злежаний сніг. Це самохідні агрегати, сила двигуна використовується для обертання необхідних механізмів, тобто шнека і приводу коліс. Снігоприбирач HYUNDAI S 6561 з потужністю двигуна 6,5 к.с. – стандартний варіант для власників дачних ділянок з вільним простором в 5-6 соток. У таких апаратів дальність викиду досягає 11 м. Вони складніше, мають 4-х тактні двигуни і здатні пересуватися самостійно, впораються з ущільненої сніговою масою і невеликими заметами. Універсальний варіант – це HYUNDAI S 7066 з 7 к.с. Вони здатні обробити ділянки до 15 соток, причому дальність викиду може досягати від 9 до 11 метрів, підійдуть для власника заміського особняка. Досить невелика вага апаратів і відносно скромні габарити допоможуть зберігати їх на невеликому просторі. Металевий шнек з легкістю прибере великі замети з щільним настом. Бензинові снігоприбирачі HYUNDAI S 1176 з потужністю двигуна 11 к.с. будуть потрібні для обробки великих територій, або для тих, кому необхідно збільшити дальність викиду до 12 метрів. Це продуктивні агрегати, з великою витратою бензину, але і запас робочого ресурсу у них великий. Вони призначені для прибирання великих покладів снігу.

ШНЕК

Головна робоча деталь снігоприбирача – шнек, який знаходиться всередині ковша. Конструктивно, це гвинт, який під дією обертання пересуває сніг в певному напрямку всередину машини, одночасно перемелюючи його. Після чого снігова маса викидається назовні за допомогою вентилятора або без його допомоги. Розрізняють кілька ступенів обробки території. В одноступінчатих машинах сніг відкидається відразу, за рахунок обертання шнека, тому відстань відкидання мінімальне. Сніг відкидається без додаткового посилення. Такий пристрій дуже продуктивно для розчищення садових доріжок і широких сходинок сходів з неглибоким шаром снігу. Шнеки мають прогумовану поверхню, м’яко знімають верхній шар снігової маси, не пошкоджують керамічну або мармурову плитку, а також будь-яке інше плиткове покриття. Але вони не здатні обробляти поверхню з дрібними камінчиками, так як шнек знаходиться впритул до землі і буде загрібати і гравій разом з заметами.

Двоступеневі агрегати більш продуктивні і, звичайно ж, більш складні по пристрою. Перший ступінь полягає в тому, що шнек перемелює щільний наст і подає в крильчатку. Тут настає другий щабель. Крильчатка потужним струменем відкидає сніг на великі відстані, перед цим вона додатково подрібнює сніг. Чому процес роботи значно скорочується за часом. Шнек в таких апаратах металевий зубчастий. Добре справляється з жорстким і глибоким сніговим покривом. Він не торкається землі, тому двоступеневі машини можна використовувати на поверхнях з гравієм або камінням. Плюс такі моделі легко справляються з великими сніговими заметами, завдяки високій продуктивності.

Триступенева система знаходиться в снігоприбирачах призначених для роботи на великих територіях і можуть використовуватися навіть комунальними або дорожніми службами. У конструкції знаходяться два металевих шнека, які захоплюють і лід, і сніг, направляють масу на прискорювач, що знаходиться в центрі ковша. Прискорювач подрібнює кристали льоду і виштовхує їх в крильчатку, яка в свою чергу, надає масі стан снігового пилу і потужним струменем виштовхує її в патрубок. Такі машини справляються з будь-яким снігом, мають високу продуктивність, відкидають сніг до 15 м в сторону.

КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ

Снігоприбирачі бувають самохідні і несамохідні. Виходячи з назви зрозуміло, що несамохідні самі пересуватися не можуть. Вони відрізняються простою конструкцією, так як не оснащені приводом на колеса, який змушує машину рухатися вперед. Для пересування оператор повинен штовхати агрегат перед собою, хоча зусилля при цьому створюються мінімальні. Як правило, такі пристрої мають малу вагу, тому користувачеві нескладно утримувати машину і задавати напрямок руху. Потужності двигуна такого апарату цілком достатньо для прибирання невеликих територій, що і принесло їм таку популярність у власників заміських котеджів. З їх допомогою можна легко і в найкоротші терміни очистити доріжки від свіжого снігу, пухкого повітряного, який не встиг утрамбуватися. Машини застосовуються для розчищення льодових ковзанок.

Другий різновид – це самохідні машини. Вони мають трансмісію, а значить кілька швидкостей пересування. Кількість передач визначає можливості оператора з прибирання великих територій. Залежно від якості снігу і його утрамбованості, користувач вибирає потрібну швидкість. На майданчику з м’яким снігом і з рівною поверхнею можна застосувати високу швидкість і добре розігнатися. Самохідні пристрої мають більшу масу і досить великі габарити, для більшої маневреності призначена задня передача, яка створює більшу зручність під час роботи. Машину простіше розвернути і рухатися в зворотному напрямку. Застосування таких агрегатів доцільно на великих ділянках з щільним снігом. Висока продуктивність їх очевидна перевага. Потужності двигуна вистачить для багатогодинних робіт, тому вони так затребувані комунальними і дорожніми службами.

ПРИВІД

Колісні або гусеничні снігоприбирачі HYUNDAI. Самохідні машини на гусеничному ходу краще тримають зчеплення з поверхнею, прекрасно утримують баланс на схилах або гористих місцевостях, де машина повинна підніматися під значним кутом. Не дивлячись на те, що схили можуть бути покриті крижаною кіркою. Якщо на території знаходяться бордюри або ступені гусеничний снігоприбирач краще колісного. Мають кращу прохідність в порівнянні з колісними приводами, мають систему перенесення центру ваги. Призначені для прибирання будь-якого по щільності снігу, і пухкого, і злежався. Проходять крізь будь-які по висоті замети, навіть перевищують висоту ковша. З недоліків слід зазначити, що такі апарати не здатні на швидку зміну швидкості і напрямку руху. Тут вони програють колісним приводам. Оператор може включити блокування однієї з гусениць, але тоді радіус розвороту буде все одно великим, що зажадає великого простору і чималих фізичних зусиль. Хоча це і говорить про погану маневреності гусеничних апаратів, зате його продуктивність і стійкість вище всіх очікувань.

Колісні агрегати найбільш популярні. Вони більш швидкісні, легше в русі. Володіють більшою маневреністю, хоча можуть мати значну вагу. Для управління в деяких моделях впроваджений гідропідсилювач керма. Маневрування може бути автоматизовано. Для цього застосовується система блокування коліс. Причому колеса можуть блокуватися окремо один від одного. Такі машини не складуть проблем в управлінні навіть жінці, яка не володіє великою фізичною силою. Деякі моделі оснащені варіатором, який дозволяє вибирати швидкість в залежності від висоти заметів і загального обсягу. При легкому повороті ручки вправо швидкість апарат зростає, для плавного зниження швидкості досить ручку потягнути вліво. Машини відмінно справляються з роботою на вузьких ділянках, доріжках, там, де потрібна швидка зміна напрямків руху. Так як агрегат спирається на чотири точки, то при роботі з м’якими заметами одне з коліс або обидва відразу можуть провалюватися, від чого і відбувається пробуксовка. Плюс до всього, колісний агрегат не любить схили або горбисті місцевості.

ШИРИНА ОБРОБКИ

Ширина обробки заметів від ширини ковша залежить ширина обробки заметів за один прохід. Чим більше захоплення, тим менше проходів необхідно буде зробити оператору. Несамохідні очищувачі здатні обробити в середньому 46 см по ширині. Для самохідних агрегатів характерна велика ширина захоплення снігу, від 53 до 76 см.

Ковша шириною 50-55 см досить для обробки нешироких доріжок і паркових алей. Для захоплення більше метра застосовуються двигуни з потужністю до 15 к.с., така професійна техніка вимагає великих обсягів робіт на великій території.

І хоча від ширини захоплення безпосередньо залежить продуктивність, слід зазначити, що чим більше захоплення, тим менша маневреність буде у машини. Велика ширина ковша вимагає більшого місця для розвороту. Прибирати сніг у важкодоступних місцях з невеликим ковшем набагато зручніше, не дивлячись на великі тимчасові витрати. Великий ківш зажадає застосування великих фізичних зусиль під час роботи. Зі снігоприбирачем з маленьким ковшем впораються навіть підлітки і жінки.

ВИСОТА ОБРОБКИ

На деяких моделях снігоприбирачів Хюндай в комплекті знаходяться лижі, за допомогою яких регулюється висота снігозабірника. Пристрій встановлюється на кожух шнека і призначений для полегшення роботи з розчищення снігу. Цей пристрій особливо важливо, якщо потрібно підняти шнек від робочої поверхні. Наприклад у випадках, коли земля має нерівності або поверхня покрита гравієм, а також для прибирання великих снігових заметів. Стандартна висота захоплення приблизно однакова і коливається від 50 до 60 см. Металеві ножі для зрізу високих заметів входять в комплектацію деяких моделей снігоприбирачів.

ТИП ЗАПУСКУ

Для зручності запуску, моделі преміум класу оснащені електростартером. Від оператора снігоприбирача з електростартом потрібно тільки один рух – натиснути на кнопку . Його незаперечна перевага – швидкий пуск маховика навіть при остиглому двигуні і після знаходження в неопалюваному приміщенні, коли масло в системі густіє і не так-то просто провернути маховик вручну. Живиться стартер від вбудованого акумулятора або для пуску двигуна електростартер необхідно під’єднати до стаціонарної розетки електричного постачання. Електрозапуск від розетки більш надійний, а запуск від акумулятора зручніше. У більш простих конструкціях застосовується ручний запуск. Тобто пуск за допомогою витяжного троса. І хоча такий старт виглядає застарілим варіантом, він буде як ніколи до речі, якщо акумулятор раптом розрядиться. Ручним стартером обладнано величезну кількість малої механізованої техніки. Для більш швидкого запуску застосовується система збагачення суміші за допомогою праймера. Оператор може відкривати і закривати дросельну заслінку, тим самим керувати процесом запуску двигуна. Це важлива функція якщо за снігоприбирачем буде працювати жінка або люди зі слабкими фізичними можливостями.

ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ КОМФОРТУ

Хоча фара не є необхідним атрибутом, її наявність значно збільшує комфорт під час роботи. Освітлення робочого простору особливо актуально в темний час доби, рано вранці або ближче до вечора, враховуючи, що світловий день взимку значно коротше. В такому випадку фара створить додаткову перевагу для використання машини, плюс, забезпечить необхідну безпеку для оператора і оточуючих людей. Галогенова фара добре освітлює навколишню місцевість. Під час тривалої роботи на свіжому повітрі при низькій температурі повітря руки швидко мерзнуть, тим більше що вони знаходяться у відносній нерухомості. Тому в моделях преміум класу є вбудована опція підігріву ручок. Додаткова функція допоможе відігріти навіть кінчики пальців.