Бензиновий або електричний снігоприбирач?

БЕНЗИНОВИЙ АБО ЕЛЕКТРИЧНИЙ СНІГОПРИБИРАЧ ДЛЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

У зимовий період часу особливо гостро постає питання вибору снігоприбирача. На ринку представлені три моделі. Це снігоприбирачі на бензиновому або електричному двигунах, і механічні машини. Електричний двигун живиться від стандартної однофазної мережі з напругою 220 В. Снігоочисник готовий до роботи, як тільки вилка включена в розетку. Для роботи з бензиновим двигуном необхідні деякі навички в обслуговуванні і запуску. Для механічного снігоприбирача джерела живлення не потрібні, потрібно тільки фізична сила. Варіантів багато, як же зробити правильний вибір, щоб отримати задоволення від покупки і задіяти машину на повну потужність. Розглянемо кілька пунктів, на які слід звернути пильну увагу.

БЮДЖЕТ ПОКУПКИ

Питання одночасно і просте і складне. Зрозуміло, що якщо бюджет досить скромний, то вибір невеликий. Правда і тут є нюанси. Електричний снігоприбирач Hyundai коштує в рази менше бензинового. Механічні і зовсім недорого, але напружити м’язи доведеться. Це стосується всіх механічних пристосувань для прибирання снігу. Виходить так, чим менше обійдеться снігоприбирач, тим більше зусиль доведеться докласти під час роботи. Якщо ж бюджет дозволяє вибрати дорогу іграшку, то необхідно уявляти, що за кожну нову опцію, яка збільшує можливості машини або комфорт для споживача доведеться платити.

ПЛОЩА ОБРОБЛЮВАНОЇ ДІЛЯНКИ

Електричні снігоприбирачі здатні обробляти невеликі площі, не більше 6 соток. Для таких цілей цілком достатньо двигуна на 1,8 кВт, причому дальність викиду снігу буде не більше 5 метрів. Електричний мотор не створений для тривалих навантажень, йому необхідно давати технічні паузи і не допускати перегріву для того, щоб машина могла прослужити не один 10-ок років. Справедливості заради, слід зауважити, що є моделі на електродвигуні, які здатні обробляти ділянки більше 6 соток, у них дальність викиду становить 6 м і потужність мотора 2 кВт. Тобто, вони за можливостями наблизилися до бензиновим аналогам. Ідеальним варіантом буде снігоприбирач HYUNDAI S 500, який повністю відповідає своїм характеристикам.

Бензинові снігоприбирачі HYUNDAI S 5556 з 5,5 к.с. створені для прибирання невеликих територій. Наступні моделі, HYUNDAI S 6561 має потужність 6,5 к.с., та HYUNDAI S 7066 з потужністю в 7 к.с. буде вистачати на обслуговування території до 1 га. Для більш масштабних завдань слід придивитися до машин HYUNDAI S 1176 з 11 к.с. Також пропорційно з потужністю збільшується максимальна відстань викиду снігової маси від 11 м до 15 м.

ДОРОЖНІЙ ПОКРИВ

Є над чим подумати. Електричний прибиральник снігу здатний працювати тільки на рівних поверхнях, причому чистих. Це може бути тротуарна плитка, асфальт, керамічне покриття. З огляду на те, що шнек покритий гумовими накладками, можна сміливо використовувати машину на делікатних ділянках, без побоювання пошкодити оброблювану підставу. В силу невеликої ваги і габаритів невеликий прибиральник снігу можна застосувати для прибирання снігу на даху. Електричний снігоприбирач абсолютно марний при збиранні снігу на складному рельєфі. Більш того, якщо в шнек потрапить камінь або палиця, то наслідки можуть бути катастрофічними. Бензинові снігоприбиральні машини HYUNDAI можуть прибирати сніг на будь-якому ландшафті. Для захисту шнека від заклинювання застосовуються зрізані болти, які не дадуть двигуну вийти з ладу.

ПРОДУКТИВНІСТЬ

Купуючи електричний снігоочисник неможливо передбачити, яка кількість снігу випаде взимку. Але враховувати слід те, що, враховуючи невелику потужність мотора, продуктивність машини невелика. Великі завали снігу вона не потягне. Снігоочисник на електричному двигуні ефективний під час прибирання невеликих заметів. А значить, це побутовий варіант. Бензиновий снігоприбирач Hyundai створений для більш складних і комерційних завдань. Саме він буде перемелювати великі замети і невпинно працювати над завалами снігу. Тому потужні агрегати купуються комунальними службами для прибирання територій біля торгових центрів, автомобільних стоянок, злітних смуг, доріг і тротуарів.

СНІГ ПУХКИЙ АБО ЗЛЕЖАНИЙ

З м’яким сніжком впорається будь-яка машина. Прибрати збившийся в щільний ком сніг електрична техніка не зможе. Їй не вистачить ні потужності двигуна, ні міцності шнека. Навіть вологий сніг прибирати не бажано. Зате бензинові моделі здатні на багато що. Завдяки металевому шнеку потужна техніка з легкістю позбавить майданчик від злежавшогося снігу, мокрого. Надійний шнек перетворить в кашу навіть лід.

ЯКИЙ БІЛЬШ ЕКОНОМНИЙ

У плані економії, безумовний лідер – це електричний снігоочисник. Для його повноцінної роботи необхідно тільки електрика. Зі снігоприбирачем на бензиновому двигуні все трохи складніше. Необхідно купувати паливо і масло, робити періодичну заміну фільтра і свічок. Тобто уваги до себе він вимагає більше, плюс, безумовно, великі витрати на обслуговування.

ТЕРМІН СЛУЖБИ АБО МОТОРЕСУРС

Зрозуміло, що купуючи будь-який снігоприбирач, власник розраховує на довгі роки плідної роботи і не дарма. Так воно і є. Ось тільки ресурс електричного двигуна не нескінченний. Крім цього, бензинові мотори в рази перевищують довговічність електричних, чим обумовлена їх конструкція і особливості експлуатації.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Ось ми і підібралися до важливого пункту, що визначає комфорт в роботі. З електричним снігоприбирачем, як і з будь-яким побутовим приладом, можна працювати відразу після підключення до мережі електроживлення.

Машина легка і маневрена, не вимагає особливих фізичних зусиль, хоча вона несамохідна, її треба штовхати. Як правило, із завданням прибирання снігу впорається навіть жінка або підліток. Управління просте і гранично зрозуміле. Навіть зберігання техніки не доставляє особливого клопоту, в силу компактності, вона не потребує великого простору. Є і мінус. Снігоприбиральна машина прив’язана до джерела живлення, радіус дії обмежений довжиною мережевого шнура. Для збільшення відстані, на яке може віддалятися техніка, відбувається за рахунок подовжувача.

Прибиральник снігу на бензиновому моторі після заправки треба завести. Для цього існує або ручний стартер, або електричний. І той, і інший не вимагають особливих знань, але витратити деякий час доведеться. Виробник HYUNDAI намагається все більше полегшити процес запуску, що відбивається на ціні продукту. Самохідні агрегати можуть рухатися самі з декількома швидкостями вперед і назад. Багатофункціональна панель управління напхана важелями, які додають комфорт в роботі. Це галогенна фара або підігрів рукояток, дистанційне керування напрямком викиду і дальністю відкиду снігової маси.