Як обрати снігоприбирач

ЯК ВИБРАТИ СНІГОПРИБИРАЧ

Сніг часто називають легким і пухнастим. Однак, ці епітети застосовні тільки до свіжовипавшему сніжному покриву, а з часом він має властивість тверднути і замерзати. Причому, дуже швидко – за день-два. Тому, якщо ви всерйоз зайнялися питанням, як вибрати снігоприбирач, то насамперед визначте – який саме сніг ви будете прибирати: свіжий або злежаний. Бо не всі снігоприбирачі здатні “гризти” завмерлий покрив, деяким під силу тільки пухнаста маса. Це безпосередньо пов’язано з типом двигуна і принципом роботи шнека. На щастя, компанія Хюндай випускає настільки різноманітні типи снігоприбиральних машин для заміського будинку, що вибрати потрібну модель дуже просто. У виробника HYUNDAI представлений широкий спектр: від легких електричних машин – до потужних монстрів, що кришать лід своїми зубами.

Отже, щоб вибрати снігоприбирач від корейського виробника з відповідними параметрами, визначитеся з характером снігового покриву, а також, що не менш важливо – з розміром і рельєфом своєї ділянки. А далі – вибирайте з представлених моделей, орієнтуючись на їх двигун, шнеки інші робочі характеристики.

ОДИН З НАЙВАЖЛИВІШИХ ФАКТОРІВ ВИБОРУ – ТИП ДВИГУНА

Вибір снігоприбиральної машини починається з її приводу: електрика або бензин. Торгова марка Хюндай представляє на українському ринку:

 1. Компактні і легкі електричні моделі;

Електричний снігоприбирач – ідеальна машина для жінок. Чому? По-перше, вона маленька і легка, а по-друге – елементарна в користуванні: потрібно просто включити в розетку і натиснути на кнопку пуску.

Таким приладом дуже зручно чистити доріжки біля будинку кожен день, у міру випадання снігу. Яскравий приклад – HYUNDAI S 500.

У нього міцний полімерний корпус, в якому укладений двигун на 2 кВт потужності. Примітно, що така маленька машинка здатна кидати сніг дуже далеко – до 6 метрів при безвітряній погоді.

Шнек виконаний з м’якої гуми, не дряпає поверхню.

За один прохід ви зможете прочистити доріжку шириною 46 см., тільки врахуйте, що площа прибирання обмежена – тільки біля будинку, поки вистачає довжини кабелю. Прибираємо тільки м’який і пухнастий сніг, не даючи йому замерзнути.

 1. Бензинові агрегати;

Бензиновий ряд у компанії Хюндай представлений набагато різноманітніше, ніж електричний. Це цілком зрозуміло, адже бензиновий снігоприбирач більш популярний і затребуваний. Діапазон вибору за характеристиками у нього ширше, а двигун завжди потужніший, ніж той, який живиться від мережі.

Та до того ж він має вагому перевагу – автономність. Немає потреби працювати тільки біля будинку, можна виїхати в найвіддаленіший кінець своєї ділянки, виїхати на дорогу біля ділянки або в поле. Діапазон потужностей у корейських снігоприбирачів на бензоприводі великий – від 5 к.с. (снігоприбирач для дачі) до 11-13 к.с. – для великої ділянки.

Приклади потужних машин: HYUNDAI S 1176 і HYUNDAI S 7713-Т (з гусеницями). Потужність їх мотора в поєднанні з агресивними шнеками-льодорубами дає можливість ефективно прибрати тверді і високі замети.

Корейські фахівці розробили власний фірмовий двигун спеціально для снігоприбирачів. Це зимовий мотор, у нього розширені масляні канали, поліпшена система нагрівання карбюратора. Заслінка не заклинює навіть на сильному морозі, кристалики льоду в ній не утворюються, запуск полегшений.

Ще одна перевага таких моделей – самохід. Їх не потрібно штовхати, оскільки вмонтований привід на колеса і встановлена багатоступенева коробка передач. Є можливість вибрати потрібну швидкість, дати задній хід при розвороті. Крута фішка від Хюндай – їх запатентована система приводу ДИСК-О-МАТІК. Суть її в установці додаткового натяжного ременя, армованого металевим сплавом. В результаті, дуже швидко і надійно відбувається перемикання шести передніх передач і двох задніх.

Бензинові снігоприбирачі HYUNDAI порадують вас дистанційним управлінням жолоба викиду, дальністю відкиду, пневматичними колесами з тракторним протектором, регульованою рукояткою, а також фарами і теплими ручками. Ще HYUNDAI оснастив свої моделі напрямними лижами. Завдяки їм, можна підняти машину на потрібну висоту і прибрати тільки верх, залишаючи замерзлий шар наста, щоб не пошкодити поверхню.

З приводу шнека, то у бензинових моделей, він може бути одноступінчастим або двоступінчастим.

У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ ДВОСТУПЕНЕВОГО ШНЕКА ВІД ОДНОСТУПІНЧАСТОГО

Хороша снігоприбиральна машина відкидає сніг далеко. Це дозволить не створювати на ділянці бічні замети. Можна навіть підігнати вантажівку і кидати снігову масу безпосередньо в кузов. Дальність польоту снігової крихти залежить від принципу роботи шнека.

 1. Одноступінчатий – має одну ступінь, яка швидко крутиться. Вона і збирає сніг і просуває його в жолоб і дає початкову швидкість викиду. Поштовх виходить не дуже сильний, тому маса летить на 5-6 метрів. Одноступінчастий механізм притаманний електричним моделям і легким бензиновим. Відвал м’який, тому і сніговий покрив теж повинен бути м’яким. Хюндай зміцнює свій гумовий шнек з металевою пластиною всередині, що дає можливість протистояти і трохи злежавшомуся снігу, але ніяк не замерзлому;
 2. Двоступеневий механізм – обладнаний ще одним щаблем. Функції забору і викиду поділяються – один щабель гребе, друга дає поштовх сніговій масі і з силою викидає її. Зрозуміло, що викид відбувається далі, ніж у одноступінчатого відвалу. При сприятливих погодних умовах це може бути і 13-15 метрів.

Двоступеневий шнек краще тим, що він кидає далі і до ударів набагато стійкіше. Шнек такого типу, як правило, агресивний. Це спіралі, які, обертаючись, кришать замерзлий покрив. Двигун потужний, бензиновий.

Однак, якщо сніг підтанув, поплив і перетворився на рідину, то навіть двоступеневий механізм з потужним мотором не зможе його ефективно прибрати і викинути. Тому починайте прибирання вчасно, адже кожен снігоприбирач призначений для чищення саме снігу, а не бруду навпіл з водою.

ВРАХОВУЄМО ТАКОЖ ХАРАКТЕР ДІЛЯНКИ – РОЗМІРИ І РЕЛЬЄФ

З огляду на тип і потужність двигуна, ступінчастість шнека і його структуру, без проблем можна вибрати снігоприбиральну машину від Хюндай.

За розмірами території:

 • Для невеликих прибудинкових ділянок – 100-200 м²- електричну або легку бензинову модель (якщо параметри мережі не дозволяють її навантажувати);
 • Для середніх і великих ділянок – однозначно бензиновий снігоочисник;
 • Якщо плануєте прибирати великі території, з високими заледенілими заметами, то шнек потрібен не гумовий, а спіральний, з двоступеневою системою викиду.

По покриттю:

 • Вибирайте м’який шнек, щоб не пошкодити красиву плитку або бруківку біля будинку;
 • Якщо взяли модель могутніше, і у неї шнек металевий спірального типу, то використовуйте напрямні лижі. Благо, Хюндай, оснастив всі свої моделі, у яких потужні зубчасті відвали, такими лижами. Вони піднімуть спіралі, і покриття не постраждає.

За складністю рельєфу:

 • Рівна територія не вимагає особливих проблем – по ній добре їдуть і електроснегоуборщик Хюндай і всі бензинові;
 • Якщо ділянка нерівна (пагорби, западини), то потрібна бензинова снігоприбиральна техніка з підвищеною маневреністю. Звертайте увагу на протектор, величину коліс;
 • Щоб полегшити повороти і розвороти великих і важких машин на складних ділянках, Хюндай оснастив їх блокуванням диференціала. Одне колесо блокується, а друге робить обороти, тому техніка швидко розвертається в потрібну сторону;
 • Для роботи на крутому схилі правильно вибрати снігоприбирач на гусеницях, а не колесах, а це, як відомо в кілька разів покращує зчеплення з землею. Ви зможете проїхати різко вгору або вниз по слизькому снігу і навіть голому льоду.

Як бачимо, виробник Хюндай в своєму модельному ряду снігоприбиральної техніки враховує всі потреби користувачів, умови роботи, характер території, структуру снігу. Все це робиться для того, щоб забезпечити найкращий ефект при збиранні снігового покриву на вашій ділянці.