Як обрати мотокосу HYUNDAI

ЯК ОБРАТИ МОТОКОСУ

Бензинова коса, яка досить пристойно шумить і гуде, а також випускає хмара їдкого сизого диму – це та, у якій мотор бензиновий. У непосвячених виникає резонне питання: А навіщо ускладнювати собі життя? Чи не краще скористатися тихим електричним тримером і не звалювати на себе клопоти з бензиновим двигуном? Тим більше, що компанія HYUNDAI – дуже популярний в Україні виробник садових інструментів, випускає і ті, і інші коси. І з електродвигуном, і з бензиновим. При цьому електричні тримери коштують дешевше і заправки пальним не вимагають.

Відповідь проста. Бензиновий мотор, нехай навіть галасливий і дуже вимогливий, завжди має незаперечні переваги перед електричним.

ЧИМ БЕНЗИНОВА КОСА КРАЩЕ, НІЖ ЛЕГКА ЕЛЕКТРИЧНА

Мотокоси HYUNDAI складаються з бензинового двигуна, ріжучої оснастки, органів управління і передавального валу. Вся ця конструкція давно продумана, проаналізована, вдосконалена і відмінно збалансована. Для полегшення роботи інструмент (відносно важкий за вагою) оснащений лямками – плечовим ременем або зручним ранцевим кріпленням. Тобто, вага пристрою лягає рівномірно на руки, плечі і спину, і втоми в руках не відчувається.

У електротріммера конструкція аналогічна. При цьому він легше і зручніше в роботі. Так що для стрижки маленької галявини біля будинку, невеликого прибудинкового газону, догляду за прилеглим до будинку садом, краще інструменту не знайти. Однак, зверніть увагу, які ми використовуємо терміни: «маленький», «поблизу». Тобто, існує дві умови:

 1. Ділянка повинна бути невеликою, не більше 5 соток;
 2. Розміщуватися поблизу будинку, поблизу електричної розетки.

Якщо ваші завдання по косінню не відповідають цим двом критеріям, то вибір мотокоси схиляється на користь бензинового двигуна, бо він:

 • Працює в будь-якому місці, де завгодно і коли завгодно, оскільки до електричної мережі не прив’язаний;
 • Розмір ділянки практично не обмежений (хіба що потужністю мотора, чим потужніше, тим більше територію можна брати під покіс);
 • Потужність і продуктивність завжди вище, ніж у електротріммера. Значить, якість стрижки буде краще, а ефективність однакова і для м’якої трави, і для жорстких бур’янів, для високих заростей;
 • Попередній пункт тягне за собою наступне, можливість зміни оснащення. Не тільки дротяна леска, але і тризубий ніж або навіть багатозубий диск – для зрізу і спила твердої порослі;
 • Збільшений ресурс, надійність і можливість витримувати сильні навантаження – це властивість бензинового движка. Електричний такими характеристиками похвалитися не може;

Фактично, це головні критерії, коли ви займаєтеся питанням: “як вибрати мотокосу?”. та таку, щоб косила, а не простоювала в сараї.

ЯКІ ДВИГУНИ ВИКОРИСТОВУЄ КОМПАНІЯ HYUNDAI ДЛЯ СВОЇХ МОТОКІС

Компанія HYUNDAI відрізняється від конкурентів тим, що створює власні бензинові двигуни, причому не шаблонні і однотипні, а дуже і дуже різноманітні. Для генераторів одні, для снігоприбирачів – зовсім інші, зимові, для культиваторів і мотоблоків – треті. Кожна група оригінальних движків HYUNDAI володіє своїми конструктивними особливостями і є ідеальною саме для того інструменту, до якого вона розроблена. Так само і з мотокосами.

Мотори для мотокос HYUNDAI двотактні, працюють на суміші бензину і масла.

Переваги двигунів HYUNDAI:

 • Циліндр покритий нікасілом, що покращує тепловіддачу;
 • Компресія при запуску знижена, завдяки системі легкого старту;
 • Японський металокерамічний редуктор – це майже “вічна” робота, а також зниження шуму і вібрацій. Це вагомий аргумент для тих, хто не любить виючого і тремтячого інструменту. Крім редуктора є ще й ціла система зниження коливань, так що ці коси разом з руками не трясуться, болю в кистях і суглобах не буде;
 • Легко запускаються і працюють і при низьких температурах, їм не страшна волога і висока трава.

МОДЕЛЬНИЙ РЯД МОТОКІС HYUNDAI

Перед тим, як вибрати мотокосу HYUNDAI, спочатку визначте:

 • Площа ділянки;
 • Рослинність на ній.

Щодо рослинності:

Всі коси HYUNDAI володіють сталевими валами, що дозволяє використовувати будь-які насадки для косіння: ніж або диск. А це означає, що ми не тільки ріжемо траву, а й рубаємо бур’яни, пиляємо поросль чагарників і навіть тонкі стовбури дерев.

З приводу розмірів ділянки, то справа йде так:

Чим більше територія, тим вище повинна бути потужність двигуна. Наприклад, неважка і зручна мотокоса HYUNDAI Z 350 хороша на невеликих ділянках, у неї потужність. 1,2 к. с. Оптимальна територія косіння для даної коси до 10 соток. Наступна модель HYUNDAI Z 450 має потужність двигуна 1,7 к.с. і може обробляти ділянки від 10 до 20 соток. Найпотужніша коса модельного ряду HYUNDAI Z 535. Вона має потужність 1,9 к.с., і зможе обкосити територію до 30 соток.  

Отже, орієнтуємося на площу і рослинність:

 • Якщо поставлено завдання косити тільки газонну траву (в тому числі високу і вологу), а газон на 5-10 соток, то ваш вибір моделі Z 350;
 • Якщо необхідно скосити все підряд на ділянці до 20 соток (бур’яни, непотрібні чагарники і самовільно виросли молоді пагони дерев), то вибирайте потужну мотокосу Z 450;
 • Для професійної роботи на великих ділянках (20-30 соток), де потрібно працювати з різною по твердості і жорсткості рослинністю, робіть акцент на найпотужнішій мотокосі Z 535.

РОБИМО ПІДСУМКИ

Отже, ви вже зрозуміли, що прислів’я «багато шуму з нічого» – це не про мотокоси HYUNDAI. Чим сильніше вони шумлять, чим важче вага, тим вище продуктивність косіння. А також якість і ефективність, надійність і довговічність. А ще унікальна можливість косити траву не тільки на прибудинковому газоні, а й на величезних територіях, в лісі, поле – в загальному, в будь-якому місці, де виникає потреба і можливість заготовити трав’яну масу.